Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych MEGA-POL S.A. już ponad 50 lat wykonuje roboty budowlano – montażowe w zakresie budownictwa elektroenergetycznego i telekomunikacyjnego. Firma nasza zatrudnia ok. 150 pracowników, którzy bezustannie podnoszą kwalifikacje zawodowe w zakresie budownictwa energetycznego na różnych szkoleniach w kraju i zagranicą. Prowadzimy stałą współprace z takimi firmami jak ABB, Siemens, Schneider Electric.

Jesteśmy szanowanym wykonawcą robót energetycznych i telekomunikacyjnych dla zakładów dystrybucji energii oraz zakładów przemysłowych i przedsiębiorstw handlowych na terenie całej Polski.

Specjalizujemy się w budowie i remontach:

  • inii wysokiego napięcia 400kV, 220kV i 110kV – napowietrznych i kablowych
  • linii średnich napięć – 15kV napowietrznych / przewody gołe i system PAS / oraz linii kablowych
  • inii niskiego napięcia – 0,4kV napowietrznych / gołe i izolowane AXSn / i kablowych

Prowadzimy budowę i rozbudowę stacji transformatorowych 400/110kV, 110/20kV oraz 15/0,4kV, jak również systemów oświetlenia drogowego i oświetlenia terenu. Posiadamy własną grupę rozruchową, wykonującą badania pomontażowe urządzeń i systemów energetycznych oraz automatyki przemysłowej.

Oferujemy Państwu usługi w zakresie budownictwa telekomunikacyjnego. Budujemy trakty światłowodowe w oparciu o napowietrzne linie energetyczne 400kV, 220kV i 110kV w systemach OPGW i ADSS oraz liniach 15kV – ADL, a także ziemne sieci telekomunikacyjne.

Posiadamy bogato wyposażony warsztat mechaniczny produkujący wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe.

Dzięki funkcjonującej w naszym przedsiębiorstwie pracowni projektowej, realizującej projekty techniczne linii energetycznych i stacji transformatorowych, możemy zaoferować Państwu kompleksowe rozwiązanie problemu zasilania energią elektryczną, począwszy od projektu technicznego aż po wykonawstwo z ruchem próbnym włącznie. Gwarantujemy załatwienie wszelkich formalności związanych z przyłączeniem do sieci wybudowanych przez nas urządzeń.

Mamy nadzieję, że szeroki zakres oferowanych przez nas usług pozwoli nam na realizację wielu wspólnych przedsięwzięć.